Τρίτη 21 Απριλίου 2015

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ-ΠΑΕ ΠΥΡΓΟΥ 27/12/1989

Οι παίκτες ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΥ-ΠΑΕ ΠΥΡΓΟΥ πριν την έναρξη της αναμέτρησης

Οι φωτογραφίες είναι από το τοπικό ντέρμπι των ομάδων του Πύργου ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΥ-ΠΑΕ ΠΥΡΓΟΥ, για την φάση των 8 του κυπέλλου Ηλείας. Ο Πανηλειακός δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της ΠΑΕ, (αν και το φτωχό 1-0 δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα) και να πάρει έτσι ''εκδίκηση''  για τον αποκλεισμό του από την ΠΑΕ για τον ίδιο θεσμό την προηγούμενη ποδοσφαιρική περίοδο. Το τέρμα που χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του Πανηλειακού σημείωσε στο 27ο λεπτό ο Τσεμπτιμπής με καλοζυγισμένο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ύστερα από πάσα του Δημήτρη Κλή. Οι ομάδες είχαν παραταχθεί στον αγωνιστικό χώρο ως εξής :

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ : Λαδάς, Μπατζάκας, Μπακάλης, Παναγιωτονάκος, Βέρροιος (55' Προσκεφαλάς), Κορίζης, Γεωργόπουλος, Ρότσα, Τσεμπτιμπής (73' Γαργαλιάνος)

ΠΑΕ ΠΥΡΓΟΥ : Φωτιάδης, Γεωργόπουλος, Πρεβεζάνος, Αντωνόπουλος, Τρουπιώτης (63' Γιαννάτος), Γεουργούλης, Γιαννακόπουλος, Μ. Βαγγόπουλος ( 70' Κωστόπουλος), Κωνσταντόπουλος, Καλλιντέρογλου, Λεωνιδόπουλος.