Πέμπτη 18 Ιουλίου 2013

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ - ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ 26/05/1996

Από το 2-4 του Πανηλειακού κόντρα στον Εθνικό στο Καραϊσκάκη. Στο 4ο μόλις λεπτό ο Μούγος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πειραιά, η αντίδραση του Πανηλειακού ήταν άμεση αφού δυο λεπτά αργότερα ο Γιαννακόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Στο 31΄ ο Στράντζαλης με εκτέλεση πέναλτι έβαλε τον Πανηλειακό μπροστά στο σκορ(στο 39΄ ο διαιτητής είχε ακυρώσει κανονικό γκολ του Γιαννακόπουλου), στο 70΄ ο Εθνικός με εκτέλεση πέναλτι του Αναστασίου έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στη συνέχεια ο Πανηλειακός παίζοντας επιθετικά δημιούργησε πολλές ευκαιρίες έτσι στο 77΄ ο Στράντζαλης με δεύτερο τέρμα έγραψε το 2-3, στο 85΄ ο Γιαννακόπουλος είχε δοκάρι ενώ στο 86΄ ο Αρμύλαγος διαμόρφωσε το τελικό 2-4. Την ομάδα είχε ακολουθήσει πλήθος οπαδών και φιλάθλων.