Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 14/09/1994

Ο αγώνας κυπέλλου του Πανηλειακού κόντρα στην Καλαμάτα,ο Πανηλειακός μπροστά σε 6.000 θεατές που ανυπομονούσαν για την νίκη (αφού ήταν ο πρώτος αγώνας μετά τα επεισόδια του 93) έκαμψε εύκολα την αντίσταση της Καλαμάτας νικώντας την με σκορ 3-1. Ο διατητής είχε ακυρώσει 4ο γκολ του Πανηλειακού, ενώ η Καλαμάτα είχε μειώσει το σκορ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων σε μια από τις λίγες της επισκέψεις στα καρέ του Πανηλειακού.Τα γκολ για τον Πανηλειακό είχαν σημειώσει οι : Aρμύλαγος στο 24 και 51 και ο Σλίσκοβιτς στο 62.Η σύνθεση για τον Πανηλειακό ήταν :

Χριστινάκης, Γιαννακόπουλος, Β.Παπανικολάου, Κουμουλίδης, Λυρής, Σωτηρόπουλος, Σλίσκοβιτς, Γκρίλλας, (67 Παπανικολάου), Αρμύλαγος, Στράντζαλης, Τζόρτζεβιτς,(70 Κραμπάγιας)

1η φωτογραφία : η στιγμή της επίτευξης του πρώτου γκολ του Αρμύλαγου που με πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα της Καλαμάτας Μίρτσο.

2η φωτογραφία : ο Τζόρτζεβιτς προελάυνει κατα της Καλαμάτας.

3η φωτογραφία :φάση του Πανηλειακού με τον Σλίσκοβιτς.

4η φωτογραφία : οι αμυντικοί της Καλαμάτας προσπαθούν να ανακόψουν τον Σλίσκοβιτς.